9.kolo 1. FsK MKŠS Kysucké Nové Mesto – FSC Prievidza 4:5 (2:2)

V poslednom domácom zápase sezóny privítala Kysuca tigre z Prievidze. Tie mali počas týždňa veľké problémy so zostavou a k viacerým dlhodobo zraneným hráčom sa pridali maródi. Na strane domácich nebola situácia o nič lepšia, keď sa už v druhom zápase v ich drese nepredstavilo hneď niekoľko kľúčových hráčov, na čele s Máriom Borisom. Tréner domácich bol pri priaznivom výsledku pripravení nechať priestor hneď štvorici juniorov. Pohľad na lavičky oboch celkov bol trošku komický. Domáci mali lavičku plnú hráčov, z ktorých do hry počas celého zápasu napokon zasiahla len šestica hráčov! Hostia mali tiež plnú lavičku, ale len funkcionárov, ktorí zápas prežívali mimoriadne emotívne, tak ako aj ich zverenci, ktorých situácia so zdravotným stavom zomkol. Diváci mali možnosť vidieť veľmi taktické stretnutie s mnohými podobnými hernými prvkami na oboch stranách, čo bolo dôsledkom práce prítomných trénerov z mládežníckych reprezentácii. Juniori do hry napokon nezasiahli a Kysučania navyše prišli o svoju domácu neporaziteľnosť…

Prievidza začala nebojácne a hneď v úvode vyslala T. Mičudovi dva strelecké pozdravy, ktoré mu však nenarobili väčšie problémy. V 3. min. potiahol loptu hosťujúci M. Kôstka a jeho šikovnú strelu reflexívne vytlačil na tyčku T. Mičuda. Už o chvíľu nastrelil konštrukciu brány na opačnej strane K. Gábor a z následného protiútoku tigre otvorili skóre. M. Matuškovič sa bleskovo presunul stredom ihriska a vyslal tvrdú strelu, ktorá skončila bravúrnym „angličákom“ 0:1. Pokračoval taktický zápas a domáci sa nebezpečne prezentovali až v polovici polčasu, keď tvrdou strelou vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára M. Jantošku domáci P. Vavrek, ale neúspešne. Tigre šetrili sily a držali veľkou bojovnosťou domácich na dištanc. Veľkú šancu mal v 15. min. M. Sýkora, ktorého strelu z bránkoviska vychytal M. Jantoška. Kysuca po svojej nemohúcnosti znervóznela a to bola voda na mlyn pre ich súpera. Keď útočník M. Sýkora doslova vypustil návrat s P. Kalinom a ten nemal problém zvýšiť už na dvojgólový rozdiel bolo s domácimi zle nedobre 0:2. Okrem slabej hry a žalostnej koncovky domácim ešte aj vypadla časomiera, čo spôsobilo kratučké prerušenie zápasu. Táto vynútená technická prestávka v závere prvého polčasu pomohla ako sa neskôr ukázalo Kysuci. Ako prvý mohol znížiť K. Gábor, ktorý netrafil z troch krokov poloprázdnu bránu! Čo sa ale nepodarilo jemu vyšlo kapitánovi J. Šidlovi, ktorý zužitkoval veľkú bojovnosť v bránkovisku M. Sýkoru a strelil z uhla kontaktný gól na 1:2. Pri ďalšom nacvičenom rohovom kope chýbali strele M. Sýkoru len centimetre. Tlak domácich gradoval a v poslednej minúte sa im podarilo vyrovnať! V strede ihriska vydrel loptu P. Vavrek, zobral na seba zodpovednosť a tvrdou strelou k tyčke nedal gólmanovi tigrov šancu 2:2. Druhý polčas začala Kysuca veľmi dobre. Loptu držali na svojich halovkách a boli oveľa nebezpečnejší v koncovke ako v prvom polčase. Ale ani Prievidza zo svojej umnej hry neubrala a tak šachová partia pokračovala. V 23.min. predviedli domáci veľmi peknú futsalovú akciu, na konci ktorej bol K. Gábor, ale jeho technická strela do protipohybu „zamrzla“ na špičke halovky hosťujúceho strážcu svätyne. O minútu udrelo na opačnej strane, keď sa v skrumáži hráčov v bránkovisku najlepšie zorientoval A. Pavlík a nedal šancu T. Mičudovi 2:3. No a už onedlho viedli tigre opäť o dva góly. Tentokrát nezvládol svoje defenzívne povinnosti počas celého zápasu flegmaticky pôsobiaci T. Ševčík. Stratu lopty chcel vyriešiť T. Mičuda, ktorý však tiež pochybil a T. P. Thanh už nemal problém upratať loptu do opustenej brány 2:4. Kysučania sa však nevzdávali a do útoku zavelil bojovník M. Sýkora. Po súboji, ktorý bol na hrane posunul loptu na K. Gábora a ten si elegantne súperovho brankára vychutnal 3:4. A v 26.min bolo vyrovnané, keď fatálnu hrúbku v rozohrávke Prievidze využil opäť K. Gábor 4:4. Onedlho bola hra opäť prerušená, tentokrát nie kvôli časomiere, ale kvôli ošetrovaniu M. Matuškoviča. Tento šikovný hráč okrem nesporných futsalových kvalít predvádzal počas celého zápasu aj herecké kvality, čo bolo ale zvláštne, že mu to „žrali“ aj rozhodcovia. Navyše sa len na ňom vykartovala až trojica domácich hráčov… V súboji mimo bránkoviska ale určite nesimuloval a po tvrdom strete s T. Mičudom ostal ležať po nešťastnom náraze do steny v bolestiach. Mičuda musel vidieť žltú kartu a domácim naskočil na tabuli už 4 akumulovaný faul. Nasledoval priamy kop a ďalšia sporná situácia. Rozhodcovia odpískali ruku mimo bránkoviska T.Mičudovi, ktorí vehementne protestoval. Ak už ale pískli do píšťalky, mal vidieť domáci brankár druhú žltú kartu a bol by vylúčený. Lenže nevidel, čo rozhnevalo hostí a zároveň spochybnilo ich predchádzajúce rozhodnutie (5 akumulovaný faul)! Hra pokračovala a prišiel tretí sporný moment tohto zaujímavého zápasu. K. Gábor skvelo a čisto odobral súperovi sklzom loptu a na počudovanie všetkých mu udelil rozhodca žltú kartu! Nasledoval samozrejme trestný kop zo vzdialenosti 10m. K lopte sa postavil M. Matuškovič, ale misky váh na stranu tigrov nenaklonil. Jeho technickú strelu k tyčke pavúčím zákrokom vyrazil T. Mičuda, ktorý okrem niekoľkých skvelých zákrokov svoj tím nepodržal tak, akoby sa od neho vo všeobecnosti očakávalo. V samotnom závere mohol rozhodnúť P. Vavrek, jeho strela len tesne minula bránu. V poslednej minúte zahrávali domáci sériu rohových kopov, ktoré riešili čím ďalej tým horšie až sa po jednom z nich, v poslednej minúte zápasu, dostal k lopte hrdina hostí M. Matuškovič a svoj rýchly samostatný nájazd pretavil do víťazného gólu, 4:5! Kysučania prišli o svoju domácu neporaziteľnosť a ak budú chcieť skončiť v súťaži o stupienok vyššie ako minulý rok (t. j. 2. miesto) budú musieť v poslednom kole na palubovke Spartaka Trnava naplno bodovať. Čo pred fantastickou domácou kulisou „bílych andelov“ nebude vôbec jednoduché!