10.kolo SPARTAK Trnava-futsal – 1. FsK MKŠS Kysucké Nové Mesto 6:6 (2:2)

V poslednom zápase sezóny sa malo v Trnave rozhodnúť o tom, ktoré družstvo skončí na konečnej druhej, respektíve tretej priečke. Pri rovnosti bodov boli v lepšej východiskovej pozícii Kysučania, ktorým na dosiahnutie cieľa stačila aj remíza (pozn. KNM – TT 9:3). Očakávala sa vysoká divácka účasť a dobrý futsal. Prvá veľká príležitosť tohto mimoriadne dôležitého zápasu prišla na strane hostí. M. Sýkora našiel pred bránkoviskom osamoteného J. Šidla, ten sa veľkej príležitosti napriek svojim bohatým skúsenostiam zľakol a skóre neotvoril. Našťastie pre Kysucu ho nenapodobnil K. Koleno, ktorý v 3.min. zachytil slabú rozohrávku Spartaka a z blízka vymietol šibenicu 0:1. Trnava okamžite kontrolovala dvoma veľmi nebezpečnými strelami, stav sa ale nemenil. Akciu M. Borisa zakončoval len do brankára P.Vavrek a z následného protiútoku bolo vyrovnané. Mladučký dlháň B. Juhas v plnom behu trafil kolenom náhodne do lopty tak, že tá skončila za chrbtom prekvapeného E. Kavčáka, 1:1. Zápas mal slušný spád hralo sa hore dole. Diváci mali možnosť vidieť veľa prečíslení, avšak aktéri viaceré z nich riešili veľmi zle. Za všetky môžeme spomenúť prečíslenia M. Cintulu či M. Pecha na opačnej strane T. Mičudu, či K. Gábora. Všetky tieto protiútoky boli veľmi rýchle, pýtali si gól, ale boli v nich zle realizované finálne prihrávky. V 11.min. trafil po nacvičenom signáli vnútornú tyč K. Koleno. Skóre sa menilo opäť v 15.min. Po bežnej kombinácii v polovici ihriska priťukol M. Sýkorovi kapitán hostí J. Šidlo a ten z pomerne veľkej vzdialenosti poslal brankárovi Spartaka „bodlom“ gólový pozdrav 1:2. V 17.min predviedli hostia ďalšiu krásnu akciu po osi Koleno – Gábor – Sýkora. Posledný menovaný v sklzne nedočiahol na peknú gólovú prihrávku. Vzápätí mali obrovskú šancu vyrovnať domáci futsalisti, keď na bránkovej čiare musel zasahovať dobre postavený P. Vavrek. V záverečných minútach sa vo viacerých situáciách blysol skvelý hráč Spartaka B. Juhas, ktorý viackrát prevetral hosťujúcu obranu. Na druhej strane zahodil veľkú šancu T. Ševčík, ktorý prešiel celou obranou a na kvalitnejšie zakončenie mu nezostali sily. Jeho slabší strelecký pokus napriek tomu skončil až na konštrukcii brány. Tréner Kysuce M. Ondrušek cítil zvýšenú aktivitu domácich a situáciu chcel riešiť taktickým oddychovým časom. Cez hluk v hale ho nepočuli ani rozhodcovia, ani vlastný hráči a jeho zlé tušenie sa naplnilo v záverečnej minúte. M. Sýkora prehral osobný súboj na hrane a Trnava založila smrtiaci protiútok. Na konci biliardovej a gólovej akcie bol J. Koricina, ktorý na veľkú radosť publika vyrovnal na polčasových 2:2. V posledných sekundách však mohli hostia opäť strhnúť vedenie na svoju stranu. Domáci trošku poľavili v koncentrácii a prečíslenie 2 na 1 zakončil tesne pred sirénou T. Mičuda ten do konštrukcie brány! Aj druhý polčas priniesol dramatický a v závere emotívny futsal. Hneď v prvej minúte netrafil T. Mičuda svoj volej ideálne a domáci kapitán M. Pecho odpovedal dokonca strelou do brvna! O dve minúty zvýšil krvný tlak celej lavičke hostí J. Šidlo, keď sa netakticky maznal s loptou pred svojim bránkoviskom. O loptu samozrejme prišiel a domáci útočník takmer preloboval E. Kavčáka, ktorý loptu bravúrne vytlačil nad bránu. V 24.min. zahrávali Kysučania priamy kop, ale strela T. Mičudu našla len pripraveného brankára Spartaka. Na druhej strane sa výborným prienikom pripomenul B. Juhás, ktorého strela len tesne minula bránu vybiehajúceho E. Kavčáka. V 27. min. sa už skóre menilo a boli to hostia, ktorí strelili úvodný gól druhého polčasu. Bleskovú a kolmú akciu potiahol K. Gábor. Jeho strelu, ktorá by pravdepodobne minula bránu ešte dorazil šikovný M. Boris a brankár nemal šancu zasiahnuť 2:3. V rovnakej minúte došlo ku kurióznej situácii, keď hostia zahrávali pomerne skoro trestný kop za 6 akumulovaných faulov! K lopte sa postavil ešte stále mladý, ale už skúsený T. Mičuda a technickou strelou zvýšil na 2:4. Tréner Trnavy reagoval na vývoj stretnutia a rozhodol sa pre power-play. A to sa začali diať v Trnave veľké veci, pretože ju Spartak zahral fantasticky! V polovici polčasu pri obrovskom tlaku a množstve streleckých pokusov Trnavy udrela Kysuca. E. Kavčák našiel dlhou loptou K. Gábora a ten fantasticky sklepol na M. Borisa, ktorý už nemal problém navýšiť vedenie na 2:5. Dobíjanie Kysuckej brány pokračovalo a v 31. min. sa zaslúžene dočkal B. Juhas, ktorý krížnou strelou zo strednej vzdialenosti korigoval na 3:5. Trnava naďalej zvierala svojho súpera a ďalší gól bol na spadnutie. Ten prišiel v ďalšej minúte, keď sa na zadnej tyčke presadil skvelý dirigent ich power-play M. Cintula 4:5. Lenže hosťom vznikal pomerne veľký priestor na smrtiace protiútoky. Ten prvý 33. min. pre nich ešte dobre nedopadol, keď M. Borisa pekne vychytal brankár Spartaka. O minútu sa z ďalšieho už presadil K. Koleno a hostia svojmu súperovi opäť odskočili o dva góly 4:6. V 35. min. malo Kysucké Nové Mesto ďalšiu príležitosť na zvýšenie svojho náskoku a to z druhého trestného kopu. Loptu si aj po druhý krát zobral T. Mičuda, ale tentokrát len loptu napálil do stredu brány a s ňou už gólman Spartaka nemal žiaden problém. V tom čase to v hale vrelo, nie len na palubovke, ale najmä v hľadisku. Gejzír radosti vypukol z ďalšieho trestného kopu. Ten ale už zahrávala Trnava a M. Cintula napodobnil prvý strelecký pokus T. Mičudu a znížil už len na rozdiel jedného gólu 5:6. V hale sa v záverečných minútach začalo konečne ozývať „Trnava do teho!“. Vyrovnanie mal na halovke nebezpečný B. Juhas. Klinec do rakvy Spartaka mohol zabiť po ďalšom nariadenom trestnom kope M. Boris. Podobne, ako exekútor predtým, len napálil loptu do brankára a hostia za tieto ľahkovážnosti pykali. 39. min. sa po skrumáži v bránkovisku poddajne zrútil jeden z hráčov Spartaka a rozhodca doslova musel ukázať na „biely bod“. Bývalý extraligista M. Cintula aj keď so šťastím prekonal E. Kavčáka a dokonal tak svoj hetrik, 6:6. V posledných sekundách si záver z prvého polčasu pripomenul T. Mičuda a opäť nastrelil brvno! 5 sekúnd pred koncom videl zbytočne za reči červenú kartu M. Boris. Veci, ktoré sa udiali v chodbe, mimo palubovku a oboch lavičkách tu riešiť nebudeme. Udeje sa tak ako píše jedno Trnavské periodikum za „zeleným stolom“ (Iniciátori šarvátky ako aj autori viacerých klamstiev budú verdiktom veľmi negatívne prekvapení a veríme, že aj potrestaní). Po športovej stránke to bol naozaj zážitok a tento zápas mal jednoducho všetko, čo dobrý zápas musí mať. Krásne akcie, veľa gólov, emócie a výbornú divácku kulisu! Kysuca, aj keď horko ťažko potrebný bod uhrala a môže sa tak tešiť z ďalšieho pekného umiestnenia!

Zostavy: Góly: Karty: Počet divákov: Rozhodcovia: Hlasy po zápase: