DSC_0295_1

REGIONÁLNA FUTSALOVÁ MINILIGA – MLADŠÍ ŽIACI, 2. HRACÍ DEŇ

Tabuľka po 2. kole:

1. ZŠ Belá 12:7 13b +5
2. ŠK Makroteam Žilina 17:14 13b +3
3. FsK Kysucké Nové Mesto 16:21 6b -5
4. ZŠ Budatín 16:19 3b -3

 Najlepší strelci po 2. kole:

10 – Martinček (KNM)
7 – Chovanec (Belá)
6 – Dolník (Makroteam)
5 – Neslušan (Budatín)
 
1. zápas:
1. FsK MKŠS Kysucké Nové Mesto – ŠK Makroteam Žilina 5:3 (3:1)

Góly: 0:30, 1., 5. a 13. Martinček, 15. Macháč – 11. Dolník, 17. Nižný, 22. Podstavek

Zostava 1. FsK: 1 Emanuel Výrostko – 6 Michal Bartošák, 16 Filip Macháč, 12 Kristián Martinček, 7 Adrián Frátrik – 11 Erik Kováč, 10 Erik Jánošík, 9 Marek Mažgút

Povedali po zápase:
Tomáš Kvaššay (tréner 1. FsK): „Vstup do zápasu nám vyšiel vynikajúco, keď už v 1. minúte sme viedli 2:0. Chalani presne dodržiavali stanovený herný systém, boli sme aktívni na lopte, zásluhou čoho sme pridali ďalšie pekné góly po vydarených akciách a silného súpera sme v prvom polčase pustili prakticky iba do jednej väčšej príležitosti, z ktorej však dokázal skórovať. Dobre sme vstúpili aj do druhého dejstva, kedy sme pridali ďalšie dva góly a odskočili sme súperovi o 4 góly. Chlapci však nadobudli pocit, že už sa nič nemôže stať a tak sme v závere zápasu inkasovali dva zbytočné góly, ktoré trochu pokazili dojem. Za výborný výkon v tomto zápase si ale naši hráči zaslúžia poklonu. Videli sme dobrý zápas, za čo patrí poďakovanie aj hráčom a trénerovi Makroteamu.“

2. zápas:
1. FsK MKŠS Kysucké Nové Mesto – ZŠ Belá 1:2 (1:2)

Góly: 11. Frátrik – 6. Mažgút, 7. Jankovský

ŽK: Martinček – Mihalčatin

Povedali po zápase:
Tomáš Kvaššay (tréner 1. FsK): „Dobrý zápas, v dobrom tempe i s potrebným nasadením na oboch stranách, žiaľ, s nešťastným koncom pre náš tím. Očakávali sme, že hráči Belej proti nám nastúpia nabudení, čo sa aj potvrdilo. My sme chceli hrať svoju hru, ktorá nám priniesla úspech v prvom zápase, no viazla nám kombinácia, chlapci sa slabo pohybovali, naopak hráči súpera sa sústredili na brejkové situácie, z ktorých dali obidva góly. Nám sa podarilo znížiť ešte do prestávky zásluhou Aďa Frátrika, v druhom polčase sme chceli výsledok otočiť v náš prospech, mali sme na to dostatok streleckých príležitostí, zlyhali sme však v zakončení a nepremenili sme aj vyložené šance. Na druhej strane sa tak ešte viac otvoril priestor na brejky pre súpera, našťastie nás veľmi výrazne podržal brankár Výrostko. Stratili sme tak všetky body zo zápasu, v ktorom sme mali minimálne na remízu, súperovi gratulujem k víťazstvu.“

Ján Holúbek (tréner ZŠ Belá): „Vo veľmi dobrom futsalovom zápase sme napokon vyhrali, boli sme efektívnejší v premieňaní šancí, domáci si tiež vypracovali šance, ktoré nepremenili, tak sme veľmi spokojní s víťazstvom nad veľmi ťažkým súperom. Čakali sme, že sa budú trošku viac fyzicky presadzovať, my sme chceli vychádzať z brejkov, čo sa nám aj darilo. Občas sme mali problém pokryť hráčov súpera, v konečnom dôsledku sme to však zvládli, to čo sme chceli hrať, sa nám aj podarilo, lebo všetky góly sme dali z brejkov. Súper podal solídny výkon, boli fyzicky vyspelejší, tak tomu sme prispôsobili aj taktiku.“

Filip Macháč (hráč 1. FsK):

S Belou napokon prehra 1:2, v čom vidíš príčiny tohto výsledku?
„Boli sme asi príliš premotivovaní, súperi boli malí, tak sme si mysleli, že si k nim môžeme hocičo dovoliť a potom sme na to doplatili.“

Dalo sa v tomto zápase urobiť niečo viac pre lepší výsledok?
„Určite áno. Po výhre nad Makroteamom sme sa uspokojili, mohli sme sa viac snažiť a nemali sme to brať na ľahkú váhu.“

Čaká vás ešte zápas s Budatínom, aké ste dostali pokyny od trénera?
„Musíme sa sústrediť iba na loptu, na ihrisko a na to, že ideme nad nimi vyhrať. Musíme na nich viac pritlačiť, nie sú moc veľkí, ale majú svoje kvality. Uvidíme, urobíme, čo sa bude dať.“

3. zápas:
1. FsK MKŠS Kysucké Nové Mesto – ZŠ Budatín 4:8 (2:6)

Góly: 9. Jánošík, 10. Mažgút, 22. Kováč, 23. Mažgút – 3., 9. a 11. Tóth, 6., 10. a 11. Michalec, 17. Vajčovec, 23. Neslušan

ŽK: Bartošák – Neslušan

Povedali po zápase:
Tomáš Kvaššay (tréner 1. FsK): „Ťažko sa hodnotí takýto zápas. Som veľmi sklamaný a nahnevaný na našich hráčov. Podali sme mimoriadne zlý výkon, u chalanov mi chýbalo nasadenie, pohyb a taká tá vášeň, radosť z hry. Chýbal tiež prirodzený líder, čo by to vzal na seba. Vyslovene ma sklamali kľúčoví hráči z prvej formácie, neviem kam sa stratilo všetko to, čo nás zdobilo v zápase proti Makroteamu. Napriek tomu, čo sme si povedali v šatni pred zápasom, nezachytili sme úvod, pomerne rýchlo sme prehrávali už 0:3 a hoci v tejto fáze zápasu sme vďaka vydarenému striedaniu dokázali zareagovať a znížiť dvoma gólmi, prakticky ihneď z rozohrávania sme do neexistujúcej obrany dostali ďalší a ďalší gól. Do druhého polčasu sme zmenili rozostavenie a väčší priestor dostali chalani z lavičky, no reakcia prišla až v závere zápasu, kedy sa nám podarilo dvakrát skórovať, no opäť sme vzápätí ihneď inkasovali. A to ešte môžeme ďakovať nášmu brankárovi, nebyť jeho výborného výkonu, bol by gólový rozdiel oveľa vyšší… Súperovi z Budatína gratulujem k zaslúženej výhre, hrali jednoducho, s ľahkosťou, vychádzali im nacvičené situácie, čerešničkou na ich výkone bola strela do vinkla z perfektne zahratého priameho kopu. Z našej strany ma potešili jedine pozitívne vstupy do zápasu od chlapcov z lavičky a výkon brankára Výrostka vo všetkých troch zápasoch, prirobil mi pozitívne starosti v riešení brankárskej otázky do budúcnosti.“

Ostatné výsledky:

ZŠ Budatín – ZŠ Belá 1:3 (1:1)
Góly: 6. Neslušan – 0:11 Belan, 22. a 23. Chovanec
ŽK: Mihalčatin (Belá)

ŠK Makroteam Žilina – ZŠ Budatín 3:2 (1:1)
Góly: 10. Wojjin Seo, 13. Podstavek, 15. Nemček – 4. Tóth, 23. Vajčovec

ŠK Makroteam Žilina – ZŠ Belá 1:1 (1:1)
Góly: 4. Dolník – 4. Šugal

Rozhodca: Pavel Papaj st.